Zahradní jezírka

Postup - menší zahradní jezírko

Pokud vaše volba padla na nádrž, která odpovídá vašim představám, můžeme začít s budováním.

Obvod zahradního jezírka si vyznačíme zahradní hadicí nebo provázkem a vykopeme. Drny vyrýváme opatrně, aby bylo možné po zapuštění jezírka použít na zakrytí jeho okrajů. Po vyhloubení asi 15 cm pobřežní zóny si vyznačíme jednotlivé hloubkové stupně. Rovnoměrnost okrajů a hloubku jednotlivých hloubkových úrovní kontrolujeme průběžně pomocí latě a vodováhy.

Když je jáma dostatečně vyhloubena, můžeme usadit nádrž. Důležitá je přesná rovina, aby po naplnění vodou nedocházelo na jedné straně k přetékání vody a na druhé straně k vysychání pobřežní oblasti. Usazení zahradního jezírka zafixujeme tak, že jej naplníme do jedné třetiny vodou, obsypeme zeminou a její zbytky spláchneme vodou do prostoru mezi nádrží a stěnou jámy. Okraj jezírka obložíme drny. Protože je však zejména uložení a svaření fólie záležitostí vyžadující dostatečné zkušenosti, doporučujeme svěřit jejich vytvoření odborníkům.

Po osázení rostlinami je vhodné začít s účinnou filtrací. Mějte na paměti, že na účinnou filtraci má vliv správná volba filtračního zařízení a výkon filtračního čerpadla, které by mělo být schopno přečerpat přes filtr obsah jezírka zhruba pětkrát za den. Důležité je i správné osazení fontánovými čerpadly s vodními efekty.

Zahradní jezírka

Zahradní jezírka Třebíč Zahradní jezírka Třebíč
Zahradní jezírka Třebíč 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.